Osteopat je jako detektiv. Stále hledá souvislosti

Leden 17th, 2018 Posted by cze 0 thoughts on “Osteopat je jako detektiv. Stále hledá souvislosti”

Že jste si před několika lety poranili kotník, může být dnes příčinou bolesti v rameni. Máte právě náročnější období v práci? Cítíte se ve stresu? To vše ovlivňuje Vaše tělo a jeho funkci.

Dobrý osteopat pracuje jako detektiv. Rozpozná příčiny napětí ve svalech, kloubech i tkáních a pomůže Vám nastavit zpět ztracenou stabilitu a harmonii. Neopomíjí žádnou zdánlivou maličkost.

Vše do sebe musí pěkně zapadat. Poirot by souhlasil

Zájmem osteopatie je obnova funkčnosti celého těla. Proto se sama definuje jako celostní medicína. Lidské tělo pracuje jako hodinový strojek. Mírné vychýlení na jednom konci ovlivní chod koleček na zcela opačné straně. Nemoci a úrazy, které jste prodělali kdysi, bývají častou příčinou pozdějších problémů. Člověk ale není jen stroj. Osteopatie proto nezapomíná ani na emocionální a výživovou stránku.

Na poli medicíny je nutná spolupráce. Teď by zase přikývl Hastings

“Přišel jsem do ordinace na doporučení po úrazu paže a lékař mi řekl, že začneme u břicha. Takový přístup jsem zatím nezažil.” Popisuje svoji návštěvu u osteopata pacient ze Švýcarska. Ve státech západní Evropy je dnes spolupráce mezi lékaři a osteopaty běžná. Lékaři doporučují jako pokračování léčby návštěvu u osteopata, ale i naopak. Vizitkou dobrého osteopata je, že vás odkáže na specializovaného lékaře, pokud má podezření na nález, který ze své pozice není schopen léčit.

Metoda a výsledek? Ohromující!

Metodou osteopatie je bezpečná, přirozená a manuální medicína – fyzické vyšetření pohmatem (palpační metoda). Držení těla, chůze, několik základních pohybů a hmatů vyjeví osteopatovi velmi přesně, co se ve Vašem těle děje. Lidé přirozeně vyhledávají pomoc osteopata při bolestech zad, svalů a kloubů. Zkušený osteopat však dokáže jemnými manipulativními postupy – přesně cílenými hmaty a doteky – mnohem víc. Je schopen ovlivnit trávicí, nervový i dýchací systém. Slibuje pomoc v boji s alergií, astmatem, při bolestech hlavy, poruchách spánku, menstruačních obtížích nebo hemeroidech.

Osteopatie léčí stávající zdravotní potíže, ale zároveň je schopna poskytnout účinnou prevenci. Šetrný a individuální přístup osteopatické léčby je vhodný pro každého pacienta ve všech fázích života. Lze jej doporučit také dětem a nastávajícím maminkám v období těhotenství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.